KÖÖGIAKNA ETTE SOBIB NII KARDIN KUI KA RULOO

Köök on majapidamises üks neid ruume, kus akna ette istuvad ühtviisi hästi nii ruloo kui ka kardin, vahel ka mõlemad korraga, kuid just selle õige aknakatte valik sõltub väga suurel määral mööbli ja tehnikaseadmete asetusest.

Köögid on tänapäeval väga erisuguse kujunduse ja mööblipaigutusega, mistõttu ei ole olemas ühte retsepti, mis igal pool ja alati toimib. Tõsi, rulool on kardina ees köögis teatav eelis, kuna ruloo sobib pea igas stiilis köökidesse – nii madalate lagedega taluhäärberi suurde kööki, kitsa linnakorteri kööginurka kui ka lofti tüüpi kodu katuseakende ette. Tavalise rippuva tekstiilist kardina puhul on kasutusvõimalused mõnevõrra piiratumad.

Kas kardin, ruloo või mõlemad koos – selle paneb paika köögikappide ja -tehnika asetus: kui köögiaken on kitsa siiluna tööpinna ja kappide vahel ning akna juurde jäävad ka valamu ja pliit, on kõige otstarbekam kasutada voldik- ja ribakardinaid või siis kassettrulood.

Kui aken paikneb pliidi vahetus läheduses, siis tuleks süttimisohu vältimiseks vaadata, et kate akna avades või õhutusasendis olles ei liiguks. Kõige turvalisem on pliidi juures asuva akna ette panna kassettruloo, mis püsib kindlalt aknaraami küljes paigal ega hakka liikuva õhu või õhupuhasti töötades laperdama.

Tööpinnast ja kodumasinatest eemal asuva akna ees, kui selle juures seisab ka söögilaud, on kardinad kindlasti omal kohal. Need toovad muidu steriilsevõitu köögikeskkonda hubasust ja soojust ja aitavad luua kena kodust üldmuljet.

Et varjata köögis toimuvat võõraste pilkude eest, aga säilitada samas õdus atmosfäär ja jätta seesolijaile võimalus õue näha, on parim kooslus kardin+ruloo – nii saab ruumi luua valguse ja varjude mängu, mis ei oleks võimalik, kui akna ees on vaid üks eesriie.

Toonide valik sõltub täiesti maitsest. Teada-tuntud tõdemus, et heledad toonid avardavad ja tumedad ahendavad, maksab nii kardina kui ruloo puhul.

Arvestama peab sedagi, et köögiakende ees olevaid katteid peab olema lihtne puhastada (tähelepanu materjalidele!). Kõige etem on, kui puhastamiseks ei pea aknakatet eemaldama. See on eriti oluline just ruloo puhul, kuna kardinat on lihtsam akna eest ära võtta ja hiljem sinna tagasi panna.

Saada aknakatete tellimiseks päring siit!