Passiivjahutus

Passiivjahutus

Passiivjahutus on rahulike vahenditega, raha- ja loodussäästlik temperatuuri alandamise viis. See on aktiivjahutuse ehk suure energiakuluga õhukonditsioneeriga jahutamise vastand.

  • Aitab säästa loodust ja rahakotti
  • Parandab hoone siseõhu kvaliteeti
  • Aitab alandada toatemperatuuri

Pasiivjahutuse üheks viisiks hoonetes on päikesepaiste takistamine markiisi, väliruloode ja aknakatete abil. Need tekitavad majale jahutavaid varje, mis aitavad alandada toatemperatuuri.

Sundecor pakub passiivjahutuse lahendustena:

  • Markiise
  • Aäliruloosid
  • Aknakatteid

Kõige tõhusamalt töötavad välilahendused, nagu markiisid ja välirulood. Need paigutatakse maja välimisele poolele. Toatemperatuuri aitavad alandada ka aknakatted.

Markiisid

Markiis pakub päikese eest kaitset nii õues kui toas – markiisi abil saab ka toatemperatuuri alandada.
Kui varjata markiisi abil aknad ära, siis päikesest tulenev kuumus ei pääse tuppa.

Kasutame oma markiisidel kvaliteetseid Sauleda kangaid, mis on spetsiaalselt valmistatud ilmastikku taluvateks ja päikese eest leevendust pakkuvateks. Markiisi raamid ja metallosad on roostevabad, Rootsi kvaliteediga. Saadaval käsitsi ja mootoriga juhitavad variandid. Mootoriga versiooni saab automatiseerida, nii, et markiis ise reguleerib ennast avama ja sulgema vastavalt programmile (kõige intensiivsema päikesepaiste ajal) ja ilmastikule.

Välirulood

Välirulood paigaldatakse maja välisküljele, akende ette. Aknaid väljaspool maja varjates on tulemus tõhusam, kui seda seespool tehes. Väliruloode kangasteks kasutatakse väga erilise koostisega, kuumust taluvaid ja tõkestavaid screen-kangaid. Screen-kangad on võrkjad kangad, mis ei takista välisvaadet kuid lasevad eredal valgusel ja kuumusel jääda õue – kangas ei lase kuni 95% UV kiirgusel ja 20-60% valgusel tuppa pääseda.

Meie väliruloode koostisosad on kvaliteetsed ja pärit Rootsist. Taluvad ka tuult.

Motoriseeritud, programmeeritud lahendused

Kaval on motoriseeritud markiisid ja välirulood programmeerida avanema, siis kui päike on kõige ägedam. Kui paigaldada veel ka päikese ja tuuleandurid, siis saab markiisi automaatselt kaitsta suurema tuule ja vihma eest. Programm juhib markiise, väliruloosid ja aknakatteid ka siis, kui kedagi kodus pole!

Mootorid on juhitavad kaugjuhtimispuldist või ühendatud TaHoma Switch nutikodu keskusega, interneti kaudu. TaHoma Switch nutikodu keskusega saab kontrollida ka teisi kodumasinaid.