TERRASSIMARKIISID

Eramute ja kohvikute terrassidele paigaldatakse tavaliselt terrassimarkiisid, mis moodustavad terrassi kohale tasapinnalise varikatuse. Terrassimarkiisid aitavad luua hubase miljöö kodude ja kohvikute väliterassidel, kaitstes nii kõrvetava päikese kui ka vihma eest. Samuti aitab terrassimarkiis reguleerida päikesevalgust ja temperatuuri läbi akna langeva UV-kiirte eest ruumides kui ka tagades terrassimarkiisi all istuvate inimiste heaolu välitingimustes. Nii võite ise otsustada, millal soovite terrassile päikesevalgust lasta või seda hoopis varjata päikese eest ja kaitsta vihma eest.

Terrassimarkiise on võimalik kiirelt ja vastavalt vajadusele kokku ja lahti kerida ning nende paigaldamine seinale, ilma igasuguste lisatugedeta, muudab markiisid eriliselt lihtsalt hooldatavaks ning mugavaks kasutada. Markiisi kokku pakkimine ja avamine on lihtne erinevate juhtimisvahendite abil: võite valida vändaga käsiajami, elektriajami, mida juhitakse taimeriga, lüliti või puldiga või lausa üldse lasta kogu töö ära teha täisautomaatikaga päikese- ja tuuledetektoril, mis vastavalt päikese paistmisele automaatselt lahti rullub ja tugeva tuule ja vihma korral tagasi kinni keritakse. Sundecor pakub Hunter Douglas Scandinavia terrassimarkiise seeriatest FA20 ja FA40:

 • FA40 seeria markiiside Max mõõdud on 3,5 x 7m või 4 x 6m. Suurema pinna katmiseks on võimalik paigaldada mitu markiisi järjestikku. FA40 seeria jaguneb omakorda markiisimudeliteks:
  • FA42 – Klassikaline terrassimarkiis.
  • FA44 – Klassikaline terrassimarkiis moodsa disainiga.
  • FA45 – Terrassimarkiis eriti kitsastesse kohtadesse – min laius on 115cm 160cm ulatuvuse puhul (pool markiisi ulatuvusest + 35cm)
  • FA46 – Terrassimarkiis kangatoega, mis tõstab markiisikanga seinapoolset osa, jättes nii lisaruumi näiteks verandauksele.
  • FA48 Kassettmarkiis. Kassett pakub lisakaitset kokkurullitud markiisile. Kui soovite kokkurullitud markiisi tuule ja ilmastikuolude eest kaitsta, valige kindlasti kassetiga mudel, sest kassett kaitseb markiisikangast ilmastikust tuleneva kulumise eest. *Saadaval ainult motoriseeritult.
 • FA20 – Kergema konstruktsiooniga lihtne ja soodne terrassimarkiis. Max mõõdud 3 x 5m

LISAD

 • Kõigile FA40 seeria markiisidele on võimalik lisada katus, mis kaitseb kangarulli ning takistab vihmaveel markiisi ja seina vahele pääsemast.
 • Kõigile FA40 seeria markiisidele (VA. FA45) on võimalik lisada “Flexi” mehhanism, mis lihtsustab markiisi kaldenurga muutmist, võimaldades seda teha markiisi vändaga. Kõigi markiiside kaldenurk on muudetav paigalduse käigus, aga ilma Flexi mehhanismita, tuleb kaldenurga muutmiseks kasutada tööriistasid. Flexi lisab liigendvarte otstesse silmused, mida on võimalik keerata markiisi vändaga, tõstes või langetades sellega markiisi esiäärt.
 • Kõik markiisid on saadaval kas käsitsi vändast avatavad või mootoriga (Va. FA48 mis on saadaval vaid mootoriga).
  • Mootorile on võimalik lisada päikese ja tuule andur, mis avab ja sulgeb markiisi automaatselt. Tuuleandur sulgeb markiisi kui tõuseb tugev tuul – juhul kui olete markiisi lahti unustanud. Päikeseandur avab markiisi automaatselt piisava päikesevalguse puhul, kaitstes niiviisi teie terrassimööbelt pleekimast.
  • Mootoreid on võimalik juhtida kaugjuhtimispuldist, aga saadaval on ka Somfy TaHoma nutikodu keskjaam, läbi mille on markiisi võimalik juhtida telefonist või siduda see erinevate nutikodu platvormidega (Google home, Apple homekit).
 • Lisana on saadaval markiisi esiäärt toetavad teleskoop tuuletugivardad.

Markiisid on disainitud Rootsis ja kokku pandud Eestis. Markiiside konstruktsioonis on silmaspeetud põhjamaade merelist kliimat ja korrosiooni taluvust. Komponendid on valmistatud: hammas- ja veorattad – survevalu tsink, suuremad veorattad – poüamiid, Katteplastikud – polüetüleen, kinnitusvahendid – rootevaba teras, tsingitud teras või Dacro 500 LC-ga töödeldud pinnaga teras, suuremad profiilid (katus, esiprofiil) – alumiinium, kangatoru ja nelikant paigaldustoru – tsingitud teras, Liigendvarred – survevalu alumiinium. Liigendvarte ühendustes kasutatakse Dyneema® materjalist rihmasid, mis tagavad markiisi stabiilsuse ning koos tugevate vedrudega liigendvartes, hoiavad markiisi kanga kindlalt pinges.

KÜSI PAKKUMIST

  ETTEVÕTE

  NIMI *

  TELEFON *

  E-POST *

  TOOTEGRUPP

  LAIUS *

  ULATUVUS*

  LISAINFO *

  RUUMI FOTO

  Soovin saada e-postile Päikesedekoori OÜ uudiseid ja infot eripakkumiste kohta. Olen teadlik, et saan iga hetk oma nõusoleku tagasi võtta.