MILLISED KARDINAD KOJU VALIDA TALVISEKS AJAKS?

Eestis pole kardinate vahetamine vastavalt aastaajale veel nii populaarne, aga siiski tõusev trend. Kevadel oleme kõik läbi viimas suurt kevadpuhastust ja eelistame helgemaid toone ja kergemaid kangaid. Toonides hakkavad domineerima erksad värvid, mis on klassikaliselt inspireeritud kevadlilledest ja loodusest. Küll aga on talvine sisekujundus olulisem, kuna just talvel veedame kõige rohkem aega siseruumides. Mõtleme koos, kuidas luua koju ideaalne hubasus ja kodune soojus kardinate abiga.

Millised kardinad koju valida?

Talvisel ajal eelistatakse raskemaid ja paksemaid kangaid, mis aitavad nii aknast õhtuva jaheduse vastu ja loovad ka soojema õhkkonna – rasked ja tumedad kardinad mõjuvad justkui kaitsvalt.

Esiteks vaata kriitilise pilguga enda sisekujundust: millised värvid domineerivad?  Leia kolm-neli värvi ja kaalu varianti, kus valid kardinate värv enda lemmikdetailide järgi. Detailiks võib olla mõni silvapaistvam pildiraam, roheline taim, diivanipadi, laudlina. Eelistades naturaalseid toone ja vähe mustreid on väiksem tõenäosus eksida.

Mis tüüpi kardina peaksid valima?

Tänapäeval võib võimaluste hulk esiemese hooga pea segi ajada, aga kui jälgida põhimõtet, et lihtsuses peitub võlu, jõuad kindlasti õige lahenduseni. Eesti kliimas on päevavalgust vähe, nii et soovitame kasutada kahekihilist kardinalahendust, kus päevasel ajal on akent katmas helge ja puhas toon, mis ei piira liigselt valguse sisse pääsemist. Näiteks heledat tooni ruloo. Õhtuhämarust võiks saata tumedat tooni külgkardin, mis aitab kaitsta liigsete uudishimulike pilkude eest ja tekitab koju meeldivalt hubase ja intiimse õhkkonna.

Paneelkardinad on viimasel ajal üha populaarsemad, kuna nad on lihtsasti vahetatavad ja võrreldes tekstiilkangastega on nende kangakulu väiksem. Seejuures on tekstiilkardinad ja paneelkardinad just kõige kergemini paigaldatavad ja hooldatavad lahendused. Küll aga peab paneelkardina puhul arvestama, et osa aknast jääb paneeliga kaetuks.

Ruloo on samuti väga levinud lahendus, kuid ruloo puhul peab arvestama, et puhastamine on eelnevatest võimalustest keerulisem, aga üldist korda hoides ei ole see tegelikult probleem.

Sõltuvalt enda kodu sisekujundusest soovitame erinevaid võimalusi võrrelda SIIN.