MIKS VALIDA RULOOKARDIN?

Miks aga valida just ruloo?

Rulookardin on kõigist kardina liikidest kõige stiilsem, minimalistlikum ja lihtsam. Ruloo aitab tuua koju isikupära, ilma et ta hakkaks sisekujunduses domineerima. Seejuures on tegu igati praktilise lahendusega aitamaks vältida kuuma päikesekiirgust ning hoida toatemperatuuri meeldivalt jahedana ka suvisel ajal. Ruloo üles-alla reguleeritav mehhanism aitab luua erinevaid valgusastmeid vastavalt vajadusele ning seejuures on rulookardinad tänaseks laialt levinud ning väga mõistliku hinnaklassiga.

Rulookardinaid on mitmel erineval kujul ning Sundecoris on lai valik erinevaid kangasruloosid, minikassettruloosid, pimendusruloosid ja ka screenruloosid. Nende kõigi kohta loe allpool ka lähemalt, et Sul oleks täisülevaade kõigist võimalustest ning leiaksid enda jaoks just parima lahenduse.

Ülestõstetuna on rulookardin akna ees pea hoomamatu, õhtuti kaitseb aga uudishimulike pilkude eest.

Kangasruloo

Klassikaline kangast rulookardin koosneb torule kinnitatud kangast, juhtmehhanismist ja kinnitusklambritest. Kangast rulookardinad on üheaegselt dekoratiivsed ja praktilised aknakatted, mis kaitsevad ruume otsese päikesekiirguse ja ülekuumenemise eest ning sobivad kasutamiseks ka kombineerituna teiste aknakatete ja kardinatega. Rulookardinaid valmistatakse spetsiaalselt töödeldud kangast ja kettmehhanismiga.

Kangast rulookardinate puhul on võimalik valida nii ühevärviliste kui ka mustriliste, tulekindlate, valgust ja UV kiirgust peegeldavate ning pimendavate kangaste vahel. Ruloode valmistamiseks kasutame enam kui 600 kangasorti: valikusse kuuluvad puuvillased ja linased, akrüülkattega puuvillased kangad, aga ka polüester- ja akrüülpolüestermaterjalid. Päikesepoolsetel akendel soovitame kasutada päikest peegeldava pinnaga kangaid. Tänu erilisele immutustehnoloogiale antud kangad ei pleegi ning hoiavad  eemale päikese tuhmistava mõju ka Teie toasisustuselt. Ruloosid on võimalik tellida ka erinevate alaääriste, paelte, kantide ja narmastega. Paigaldusjuhendi ruloodele leiate siit ja ruloo hooldusjuhendi leiab siit.

Minikassettruloo

Kassettruloo on praktiline edasilahendus klassikalisele kangast rulookardinale, mis sobib igasugust stiili interjööri, täites oma praktilist funktsiooni vastavalt interjööri mõju soovidele. Kassettrulood võivad olla dekoratiivsed kaaslahendused tekstiilkardinatele või mängida tagasihoidlikumat, lihtsat ja praktilist rolli valguse reguleerimisel.

Kassettruloo on varustatud rullikattega, kuhu on varjatud ruloomehhanism mis kinnitatakse akna karkassile ning külgliistudega, hoides ruloo akna lähedal paigal. Tekstiilruloo liigub mööda külgliiste hõlpsalt ja rullub kokku akna ülaosasse paigaldatud kassetti, mis kaitseb kangarulli tolmu ja pleekimise eest. Sellist praktilist lahendust ei paku aga klassikaline rulookardin, sest tekstiilrulood ei kata kassett ja ruloo jääb akent katma vabalt külgedest liikudes, avatult. Selline vaba liikumine võib probleeme tekitada akna avamisel. Kassettruloo tehniliste lahenduste puhul sellist muret ei teki – külgliistud hoiavad kanga akna avamisel vastu aknaraami, hoides ära selle tuules lehvimise või tuulutusasendist ruloo aknast eemaldumise, mis võib lõhkuda nii rulood kui ka akent ennast. Kassettruloo kardina akna katvust reguleeritakse kergelt kuulketist tõmmates, ketimehhanismi sisseehitatud pidur tagab kanga püsimise soovitud kõrgusel. Ülesse tõstetud kangas on võimalik kerida täiesti kassetti sisse, jättes akna välimuse lihtsaks ja puhtaks. Kassettruloo on moodne aknakate, mis moodustab aknaga ühtse terviku.Sõltuvalt mehhanismi komponentide ning kanga materjalidest võib kassettrulood kasutada kas sise- või välistingimustes. Kassettrulood on võimalik paigaldada kõikidele aknatüüpidele, sobib eriti plastikakendele. Meie poolt pakutava kassettruloo mõõdud on piiratud, küsi lisainformatsiooni meie salongist, et ruloode müük saaks toimuda tõrgeteta. Minikassettruloo paigaldusjuhendi leiad siit.

Pimendusruloo

Pimendav ruloo on hädavajalik ruumides, kus on vaja saavutada võimalikult maksimaalne valguse blokeerimine. Näiteks sobib pimendusruloo hästi uneaja pikendamiseks magamistubadesse põhjamaiste lühikeste ööde perioodil või kodukino kasutatavatesse ruumidesse.

Tehnilistesse ruumidesse kus kasutatakse valgust kartvaid aparaate või ei soovita ruumist tulevat valgust lasta väliskeskkonda nagu röntgenaparaadid või fotograafiaseaded, sobib pimendusruloo suurepäraselt. Täielik pimendus pimendaval rulool luuakse vastava kangamaterjali ja spetsiaalse kinnitussüsteemiga. Meie poolt kasutatav Lido / Maxim on efektiivne ja paindlik pimendussüsteem. Alumisse äärde ja külgedele kinnitatud harjastihendite riba tagab maksimaalse kaitse valguse sissepääsemise eest.Pimendava rulookardina mehhanism koos üleskeritud kangaga varjatakse aknaraami või klaasiliistu külge kinnitatud poolkassetiga. Poolkassetile lisaks kasutatakse külgliiste tänu millele ei hakka kangas akna avamisel tõmbetuules lehvima. Erinevad mehhanismid võimaldavad pakkuda individuaalseid lahendusi ka kõige nõudlikematele tellijatel. Nii Lido kui Maxim on varustatud libiseva kardinasoonega kasseti eesääres, seetõttu puudub vajadus eraldi kardinasoone jaoks. Valmistame rulood teile vajalikes mõõtmetes. Paigaldusjuhendi ruloodele leiate siit ja ruloo hooldusjuhendi leiab siit

Screenruloo

Screen kangast rulood kujutavad endast ruloode täiustatud versiooni, mis koosnevad silinderkassetist, screen- kangast ja olenevalt mudelist, külgsoontest. Külgsoontega rulood püsivad oma konstruktsioonis ja sobivad hästi akendele, mida tahetakse avada nii, et rulood ei jääks akna avamisel ette, vabalt rippuma, vaid jäävad akna lähedusse, avanedes koos aknaga.

Tänapäeva arhitektuuris kasutatavate suurte aknapindandega kaasnevat valguse reguleerimise ja soojuse hajutamise probleemi aitavad reguleerida screen-kangast rulood. Tõhusat päikesekaitset on vaja kõikjal meie ümber olevates akendega ruumides. Päikeselise ilma korral võivad üle kuumeneda ka ventileeritavad, eriti suurte aknapindadega ruumid. Ülekuumenemise põhjustab kasvuhooneefekt, mis tingib palavuse püsimise ruumis ka siis, kui väljas tundub ilmamuutuse tõttu juba meeldivalt jahe. Selliste situatsioonide vältimiseks tasub mõelda screen kangast ruloode kasutamisele, mida on võimalik paigaldada nii sise- kui ka välistingimustesse.

Ruumist väljaspool asuv, õigesti paigaldatud aknakate peatab suure osa päikesekiirgusest juba enne kui see jõuab aknaklaasini. Akna ja aknakatte vahele jäetud õhuruumis tekkiv õhu tsirkulatsioon vähendab oluliselt soojuse levimist aknasse ja läbi akna ruumi.

Spetsiaalselt väliste aknakatete, kassettruloode ja markiiside jaoks väljatöötatud võrkkangaste (screen’ide) kasutamisel tõkestatakse aknale langeva UV kiirguse pääsu ruumidesse kuni 95% ning 20-60% valgusest, kuid ei piirata sellega vaadet välja. Screen kangas on õhuline, poolläbipaistev võrkkangas, mis on spetsiaalselt töödeldud materjal, mis tagab valguse piisava läbilaskvuse ega tekita optilist barjääri.

Materjal ja funktsioon:

  • sisaldab polüvinüülkloriidkattega klaaskiusid;
  • peatab kuni 80% langevast valgusest ja vähendab soojusjuhtivust; vähendab UV-kiirgust, mis pleegitab värve;
  • tulekindel (klass M1);
  • vähendab õhu konditsioneerimise energiakulu;
  • konservandiga töödeldud (võib märjalt üles rullida);
  • võib puhastada külma vee ja kerge puhastusvahendiga;
  • vastupidav ekstreemsetele temperatuuridele (-30 kuni +80 kraadi)

Kasutades screen-kangast ruloosid, võite olla kindel, et teid ei kimbuta ei ere hommikupäike ega madalalt kumav õhtupäike, samas omate ülevaadet kogu ümbrusest, sest screen-kangast ruloo ei blokeeri nägemisvälja, kuna on valmistatud õhulisest võrkkangast.Screen-kangast on saadaval erinevates värvitoonides. Tänu kergele ja kompaktsele mehhanismiehitusele sobivat nad igat liiki akendele. Paigaldusjuhendi ruloodele leiate siit ja ruloo hooldusjuhendi leiab siit ​.