MARKIISID

Markiis – parim valik akende ja terrasside päikesevalguse, tuule ja vihma kaitseks!

Markiis muudab teie terrassi või rõdu ilmastikukindlaks kaitstes kõrvetava päikese, vihma ja tuule eest, ning reguleerides päikesevalgust ja temperatuuri. Nii saate ise otsustada, millal soovite päikesekiirgust / -soojust sisse lasta või tuba jahedana hoida. Markiise on mugav kasutada, kuna võimaldab kiirelt ja vastavalt vajadusele neid kokku ja lahti kerida ning nende paigaldamine seinale, akna kohale, ilma igasuguste lisatugedeta, muudab katted lihtsasti hooldatavaks. Markiiside juhtimiseks kasutatakse nii vändaga käsiajamit, kui ka lüliti-, puldi- või taimeriga elektriajamit. Lisavarustusena pakume ka tuule-, vihma- ja päikeseautomaatikat, mis muudab nende kasutamise eriti lihtsaks ja nauditavaks.

Tekstiili materjal

Masacril-riie on 100% akrüülkiust kangas, mis on immutatud fluorosüsinikuga ja teflon kaitsevahendiga, mis tagavad suurepärase kaitse päikesekiirgusele ja tuulele ning suurendavad kanga vee- ja mustuse hülgavust. Markiisi kangas on vastupidav ning ilmastikukindel, tõrjudes vett ja mustust ning olles kaitstud UV-kiirte kahjustuste eest. Kanga valguskindlus on 7-8 (maksimaalne võimalik on 8). Kuid siiski tuleks silmas pidada, et näiteks happevihmad, orgaanilised saasteained ja kanga puhastamine abrasiivsete kemikaalidega võivad kangast kaitsva viimistluskihi hävitada. Meie uued Nova Classic ja Nova Marcesa seeriad on disainilt innovatiivsed, peegeldades tänapäeva nõudeid funktsionaalsuse, kujunduse ja ehituse osas. Nova Classic ja Nova Marcesa on kujundatud diskreetselt ja ajatult, sulandudes loomulikult igasse keskkonda.

  • Nova Classic – põhimudel, ilma kangatalata;
  • Nova Marcesa – on varustatud kangatalaga, mis muudab markiisi stabiilsemaks. Nova Marcesa mudel kannatab kolmekordset veekoormat võrreldes tavalise mudeliga;
  • Nova Marcesa Flexi – võimaldab reguleerida varikatust mis tahes nurga all nii, et see sobiks kaitseks ükskõik mis kõrgusel oleva päikese eest;

Kõik seeriad on saadaval kassetiga ja ilma. Kui soovite kokkurullitud markiisi tuule ja ilmastikuolude eest kaitsta, valige kindlasti kassetiga mudel, sest kassett kaitseb kangast ilmastikust tuleneva kulumise eest. Ilma kassetita mudelid sobivad hästi räästaga hoonete seintele kinnitamiseks. Hooldusjuhised markiisile leiab siit. Markiisikangaid on saadaval erinevates toonides, mustritega ja äärekujundustega.

Tehnilised andmed

Markiisi raam on valmistatud pulbervärviga pressitud alumiiniumdetailidest. Ühendused on survevalu-alumiiniumist (nt. käsivarte ühendused ) või polümeermaterjalidest (nt. otsa-korgid ). Kruvid ja teljed on roostevabast või tsingitud terasest või õlikarastatud pronksist. Varred on varustatud sisseehitatud vedrudega. Raami standardvärv on valge RAL 9010, eritellimusel saab mistahes RAL värvitooni. Tehnilisel põhjustel on värvierinevused lubatavad, mistõttu ei saa neid käsitada kaebuse esitamise alusena. Kõik Nova seeria mudelid on varustatud liigendvartega, mis võimaldavad nende nurka reguleerida.

Ulatuvus

Varikatuse käsivarte ulatuvus on saadaval kuues pikkuses, 125 cm kuni 400cm. Meie poolt pakutavate tavamarkiiside laius on kuni 7 meetrit, aga eritellimusel on võimalik tellida varikatust ka laiemas mõõdus. Pikemate alade puhul võib markiisid paigutada üksteise kõrvale nii, et katavad kogu soovitud ala pikkuse. Lisaks on käsivarsi võimalik tellida mistahes värvitoonis. Tootja jätab endale õiguse konstruktsiooni muuta. Välismõõtmete lubatud hälve on ± 2 cm.

Paigaldus

Markiisi on kerge kinnitata nii seina kui katuse külge. Arvestada tuleb vaid, et pind, millele konstruktsioon kinnitatakse, oleks piisavalt tugev.

Kasutamine

Markiise saab juhtida käsitsi vända abil või elektrimootoriga, mida juhitakse lüliti, kaugjuhtimisseadme, automaatika või eelnimetatud lahenduste kombinatsioonina. Kasutus- ja hooldusjuhendi markiisile leiab siit.

Mootorid ja automaatika

Markiisile võib paigaldada elektrimootori, mis on varjul ja kaitstud markiisitoru sees. Mootoriga markiisi võib kasutada mitmel moel:

  • Käsitsi toas paikneva lüliti abil (standardkonfiguratsioon), väljas paikneva lüliti abil või kaugjuhtimispuldiga;
  • Täisautomaatse päikese- ja tuuledetektoriga. Markiis rullub lahti kui päike paistab ja sulgub tugeva tuule puhul. Süsteemi võib kombineerida kaugjuhtimisega;
  • Mistahes nimetatud variandi võib teha koos taimeriga;
  • Mitme markiisi puhul on võimalik valida iga markiisi eraldi juhtimise vahel või kõikide markiiside üheaegse juhtimise vahel ning neid võimalusi kombineerides;

Päikesedekoori professionaalsed päikesekaitsesüsteemid võimaldavad Sinul otsustada, millal päikest, vihma ja tuult sisse lasta. Või kasuta mugavust ja lase oma täisautomaatse mootoriga Nova Classic või Noca Marcesa mudelil otsustada vastavalt ilmastikutingimustele, millal kate lahti või kokku kerida.

Keskkonnainfo

Kui kangas ja mõned väiksemad komponendid välja arvata (nt roostevabast terasest kruvid ja teljed), on markiisi võimalik taaskasutada. Tuleb meeles pidada, et kangast ei ole soovitav põletada, sest põlemisel eraldub ohtlik ving. Üksikasjalikuma keskkonna- ja elektriseadmete info saate lähima Päikesedekoori edasimüüja käest.