KARDINAD VÕI RULOOD – MIDA LASTETOAS EELISTADA?

Kas valida kardinad või rulood või võtta mõlemad, ei ole kindlasti esimene asi, millele lastetuba kujundades mõeldakse, kuid mida varem aknakatted plaani võtta, seda harmoonilisemaks lõpptulemus kujuneb.
Lastetoa sisustamine on vahva ja loominguline protsess, millesse on tavaliselt kaasatud terve pere. See on ka üks neid eluruume, mis ei püsi muutumatuna kuigi kaua: lapsed kasvavad ja ühes sellega muutuvad ka nende vajadused ja soovid. Perelisa tulles võib ühe lapse toast saada mitme lapse tuba ning ruum tuleb jälle ümber teha. Mudilaste huvidki vahelduvad kiiresti, mänguasjakastide asemel on peagi vaja riiuleid-sahtleid kooliasjadele ning siis juba teismelise „varandusele”.
Aknakatted on nagu iga teinegi oluline sisustuselement, mis peab vastama kasutaja vajadustele ja ruumi iseloomule. Lastetoa puhul tuleks aknakatete valikul peale ilu pidada silmas ka nende ohutust ja praktilisust. Näiteks ei ole soovitatav paigaldada väikelapse tuppa põrandani ulatuvaid kardinaid. Mudilase käeulatusse jääv kangas kipub kiiresti määrduma, lapsel on kiusatus lahtiseid asju tirida ja tõmmata ning see ei mõju ühelegi tekstiilile hästi.
Väikelapse toas võiks turvalisuse mõttes hoiduda ka püstlamellkardinatest. Elektrilised puldist juhitavad kardinad ja rulood on paslikud pigem teismelise, mitte aga lasteaiaealise tuppa.
Kui leiate, et lastetuppa sobiksid hästi tavalised vabalt langevad kardinad, siis tasub eelistada aknalauani ulatuvaid külgkardinaid või siis ülakardinaid, mis varjavad ainult ülemise osa aknast – see on muretu ja sisuliselt hooldusvaba variant tuua lastetuppa hubasust ja soojust, ent hoida samas kardinakangas väikese lapse haardeulatusest eemal.
Viimati kirjeldatud lahendus sobib ruumi, mis ei vaja võõraste pilkude ega tugeva päikesevalguse eest kaitsvat katet. UV-kiirguse vähendamiseks ja privaatsuse loomiseks on tõeliselt tänuväärsed pimendavad rulood. Need sobivad igasse lastetuppa, sõltumata toa omanike vanusest või soost, ning on suureks abiks siis, kui laps magab päevaund. Rulood on lastetoas hea kombineerida ka tekstiilist kardinatega: kui esimene pimendab ja varjab, siis teine lisab interjööri pehmust ja kodusust.
Värvid ja mustrid on igaühe vaba valik.
Neutraalses toonis klassikalised kangasrulood on sisuliselt ajatud. Lastepärase mustri või motiiviga ruloo tahab kiiremini väljavahetamist, ent on isikupärasem ja toa väikesele perenaisele või peremehele kindlasti armsam.
Plastist või alumiiniumist ribarulood tasub lastetoas vältida. Seda tüüpi rulood mõjuvad lastele mõeldud keskkonnas steriilselt.

Leia lastetuppa sobivad aknakatted siit!