ERITELLIMUSEL RULOOKARDINAD – MITTE LIHTSALT AKNAKATE, VAID PÕNEV KUJUNDUSELEMENT

Rulookardinad, iseäranis just eritellimusel rulookardinad oma ainulaadsuses, annavad interjöörile väga palju juurde ning seovad sisekujunduse ühtseks tervikuks.

Kuigi ruloo seostub eeskätt lihtsuse, praktilisuse ja mugavusega, ei ole seda tüüpi aknakatted tavaliste kardinatega võrreldes kindlasti igavad ega lakoonilised.

Rulookardinaid on saada igas mõõdus, eri kinnitusviisidega, ribade ja paneelidena, alumiiniumist, plastist, polüestrist, bambusest ja isesorti kangastest, nii akna kui seina või lae külge kinnitatavaid, pestavaid ja mittepestavaid, täis- ja poolpimendavaid ning nõnda edasi – loetelu võiks veel pikalt jätkata.

Soovides koju rulookardinaid, ei pea kartma, et kui tootevalikust akna- või uksemõõduga sobilikku mudelit ei leia, siis tuleb rulookardina plaanist loobuda. Alati on võimalus tellida hoopiski eritellimusel rulookardinad. Ebastandardses mõõdus, näiteks väga kõrge, laia või ümmarguse kujuga avatäite puhul on just eritellimusel rulookardinad parim lahendus.

Sageli kasutatakse rulookardinaid ka ruumi liigendamiseks, garderoobi, niši või seinakapi ees.

Ühe käeliigutusega ette ja ära liigutatav kate on ustest märksa omapärasem lahendus – see on kerge ja õhuline, samas stabiilsem kui lihtsalt laest rippuv kangas. Eritellimusel rulookardinad saab lasta teha just täpselt sellise tegumoega, mis haakuks hästi interjööriga – rulookardinad võivad olla tapeediga samas mustris ja sulanduda siseviimistlusega ühte, kuid need võivad olla ka ümbritsevast julgelt ja silmatorkavalt eristuvaks aktsendiks.

Mõte rulookardinatest välistingimustes tundub esimese hooga harjumatu, ent tegelikult saab seda tüüpi aknakatteid (sõltub muidugi konkreetsest mudelist ja materjalist) paigaldada ka õue. Väliköök, terrass, rõdu, aiapaviljon või mõni muu taoline väliala on koht, kus on vahel vaja mõnusaks äraolemiseks osa ruumist päikese või tuule eest kaitsta. Alla tõmmatud rulooga saab tekitada mulje, justkui oleks alal sein(ad), ja olemine muutub kohe palju hubasemaks.

Kui plaanite paigaldada õue eritellimusel rulookardinad, siis tuleks kindlasti jälgida, et tegemist on ikka niiskust taluvast ja pleekimiskindlast materjalist (näiteks screen-kangast) valmistatud rulookardinatega, ning tähelepanu tasub pöörata ka kinnitustele – need peavad olema temperatuurikõikumistele ja niiskusele vastupidavad.

Loe lähemalt eriprojektide kohta siit!