4 KOHTA KODUS, KUHU SOBIB HÄSTI KASSETTRULOO

Klaasiliistu külge kinnitatav kassettruloo on mugav ja käepärane lahendus nendes ruumides ja keskkondades, kus aknakate ei tohi akna või ukse liikumist segada või katmist vajavad suured klaasipinnad. Stabiilselt akna lähedal paigal püsides ei takista kassettruloo mitte kuidagi akna erinevaid (õhutus)asendeid ega ka õhuvoolu vaba liikumist, mis klassikaliste ruloo- või ribakardinate puhul on sageli häiritud.

Välisukse ette

Terrassi- ja rõduuksed ning muud suure klaaspinnaga välisuksed on kohad, kus kassettruloo on kindlasti omal kohal. Täpselt klaasi mõõtudega ja liistu külge kinnitatud aknakate püsib kindlalt paigal ega hakka „mängima” ka siis, kui uksest pidevalt sisse-välja käiakse.

Kassettruloo moodustab uksega terviku, selle üles-alla liigutamise muudavad sujuvaks küljesiinid, mida mööda ruloo liigub.

Magamistuppa

Kes ihkab oma magamistuppa täielikku pimedust, sel tasub kindlasti paigaldada akna ette kassettruloo. Seda tüüpi ruloode puhul on valikus nii pool- kui ka täispimendavad katted, mis tähendab suuremat paindlikkust – päevavalguse mahendamiseks ei ole alati tarvis täispimendavat rulood, piisab ka leebemast variandist.

Magamistoa intiimset atmosfääri arvestades võib ruloole lisaks riputada akna ette veel teist tooni tekstiilist kardinad. Kahel pool rulood vabalt langevad kardinad toovad ruumi hubasust ja loovad rahuliku meeleolu.

Maast laeni aknad

Põrandast laeni küündivaid aknaid kohtab moodsates interjöörides aina rohkem, eriti levinud on suured aknapinnad funkstiilis katusekorterites ja eramutes.

Suur klaaspind on küll tore ja sealt avanev vaade väärtus omaette, kuid teinekord on vaja aken (kasvõi osaliselt) kattega ära varjata, et muuta ruum(id) privaatsemaks või vähendada UV-kiirguse sissetungi. Kassettruloo on sellistel puhkudel nutikas viis katmaks laiamõõtmelist klaasipinda servast servani. Leidub kassettruloosid, millel on suisa UV-kiirgust peegeldavad omadused.

Kööki

Köögiakna või -akende ette istub kassettruloo nagu valatult, seejuures ei ole vahet, kas kaetav aknaavaus asub madalal tööpinna ja kappide vahel või kõrgemal.

Kuna kassett kaitseb rulood tolmu, niiskuse ja pritsmete eest, mis köögis on ju eriti oluline, on kassettruloo kööki eriti praktiline valik. Kasseti hooldamine on lihtne ja tänu sellele, et kassettruloo on paigaldatud akna külge, mitte ette, jääb aknalaud täies ulatuses vabaks ning sellel saab hoida lillepotte ja muud tarvilikku.

Uuri lisa ja vali sobivaim ruloo!